Neden PerEXP Studio?

Bu blog yazısında PerEXP Studio’nun ne olduğunu, sizin için ne ifade edebileceğini ve PerEXP Studio’da yer almanın size kazandırabileceği avantajlara değiniyoruz. Eğer bir tasarımcı veya bir çizer olarak eserlerinizi PerEXP Studio’da sergilemek istiyorsanız PerEXP Studio’nun bu blog yazısını okumanız sizi bu konuda fikir sahibi yapacaktır.

PerEXP Studio nedir?

Neden PerEXP Studio’yu cevaplamadan önce PerEXP Studio’nun ne olduğuna ve amaçlarına değinmemiz çok daha doğru olacaktır. PerEXP ifadesi tüm PerEXP Brands’lerde (Markaları ya da kuruluşları) olduğu gibi “Personal Experience” vizyonunu yansıtmaktadır. “Personal Experience” kişinin edinmiş olduğu tecrübelerin hayatının merkezi -kişinin özü- ve yol haritası olma felsefesinden yola çıkarak ortaya çıkmış bir vizyondur. Hayatın bizzat kendisinden edinilmiş tecrübelerin ve bilgilerin en doğru kaynak olduğunu savunur. Per kişinin 1 olarak hayata başlamasını, EXP ise kişinin aldığı bilgi ve tecrübeler neticesinde olgunlaşmasını (Aldığı her deneyim ve bilgide 0 eklenmesini) anlatmaktadır. PerEXP Studio ise ilk başta PerEXP Teamworks projesine hitaben ortaya atılmış bir proje olsa da üretkenliğe destek kapsamında tüm tasarım ve çizerlerin eserlerini sergileyebileceği bir alan haline getirilmiştir. PerEXP Studio yapılan çizimin-tasarımın sergilenmesinin yanında buna bir hikaye/açıklama da ilave edilerek yapılan tasarımı-çizimi karşıdaki kişiye daha iyi anlatmayı amaçlamaktadır. (Ayrıca bakınız: About Us)

PerEXP Studio’nun avantajları nelerdir?

PerEXP Studio’da bulunmanın avantajlarını daha iyi anlatmak adına listelemeye ve bu listeleri detaylı bir şekilde açıklamanın daha iyi olacağını düşünüp listeledik:

PerEXP Studio’da yer alarak bir website profili oluşturmuş olursunuz ve bu profilde bu bilgilerin size ait olduğu çok daha kolay anlaşılırdır: PerEXP Studio sizi tanıtmak için eser sergileyenler bölümünde size ait olan eserleri göstermek ve kendinizi tanıtmak adına size bir profil oluşturur. Böylece hem bir profile sahip olmuş olursunuz hem de tüm eserleriniz tek bir tıklamayla ulaşılabilir olmuş olur. Kısacası size ait bir tasarım kimliği oluşturulmuş olunur. (Ayrıca bakınız: Designer/Painter)

Arama motorlarının indekslemeleri: Instagram, Twitter, Reddit gibi sosyal mecralarda eserleri sergileseniz bile bunu kullanmak için arama motorlarına indeksleyen yapı Twitter, Instagram, Reddit gibi sosyal medya platformlarını çok geride bırakıyor ve eserinizin hem sergilenmesi hem de bu eseri kullanmak isteyenden (Ticari amaçlı bir anlaşmanın önünü kesiyor.) çok geride kalıyor. Kısacası eserlerin net bir etkileşime sahip olması için bir websitesinde sergilemek çok daha doğru bir seçenek oluyor.

PerEXP Studio’da kendi adınıza sergi yapabilirsiniz: PerEXP Studio’da eserleriniz tamamen sizin adınıza sergilenmekte ve buna ek olarak her eserinize iletişim bilgileriniz (E-mail ve Instagram) eklenmektedir. Bu şekilde hem eserin size ait olduğu vurgulanmakta olup hem de sizinle çalışmak isteyen kullanıcılara olanak sağlanmış olmaktadır. (Ayrıca bakınız: Herhangi bir portfolio)

PerEXP Studio’da eserlerin açıklaması/hikayesi: PerEXP Studio eserinizi yayınlamakla kalmaz bununla beraber etiketlere ilaveten ona uygun bir açıklama/hikaye ekleyerek eserinizi daha içten ve nerede kullanılabileceğine ve neye hitap etmenize gerektiğine dair eserinizi görüntüleyenlere daha iyi bilgi vermeyi amaçlar. (Eser uygun açıklama/hikaye ile daha çekici hale getirilir.) Bu noktada uygun terimler ve minik açıklamalar yapmanız da yeterlidir. (Editörlerimiz görevde!)

Eserleriniz tüm dünya tarafından görüntülenir: Eserlerinizin başlıkları tamamen İngilizce olarak yayınlanır ve ne zaman okuduğunuza bağlı olarak getirilecek Multi-Language özelliği ile birlikte global olarak anlaşılabilir şekilde yayınlanmaktadır.

PerEXP Studio’da daha çok öne çıkabilirsiniz: PerEXP Studio’da eserleriniz ana tasarımcı ekibi tarafından beğeni ile karşılanırsa ana sayfasında sizin tasarımlarınızı öne çıkarır ve bu şekilde daha da öne çıkma fırsatı yakalayabilirsiniz. (Ayrıca bakınız: Home Page)

ℹ️|Bu yazı PerEXP Studio’yu daha iyi anlatma adına blog kapsamında oluşturulmuş bir yazıdır. Bu yazıda okuduğunuz bilgiler PerEXP Studio tarafından kontrolden geçmiş ve bunun üzerine yayınlanmıştır.

Yazar ve editör: Murat Kaan Önsel

%d bloggers like this: