PerEXP Studio’da nasıl içerik yayınlanır?

Bu blogda PerEXP Studio’da üyeliğiniz onaylandıktan sonraki yapılması gereken aşamalar anlatılmaktadır. Bu blogdan önce “PerEXP Studio’da tasarım/çizim yayınlama kuralları” adlı blog azımızı okumanız bu konuda anlatılan aşamaları daha açıklanır kılmaktadır. PerEXP Studio’da içerik yayınlamak adına izlenecek adımlar aşağıda listelenmiştir.

PerEXP Studio’da İçerik yayınlama bilgilendirmesi

• PerEXP Studio’da içerik yayınlamak editörler düzenlemesiyle ve onayıyla beraber yapılmaktadır. Serginmek istenen tasarımlar ya da çizimler PerEXP Studio yönetimi onayından geçmekte ve bu şekilde yayınlanmaktadır. Bu noktada PerEXP Studio’da tasarım/çizim yayınlama kuralları adlı blog yazımızdaki kurallara uygun bir biçimde tasarımlar/çizimler aşağıdaki maddelerde belirtilen şekilde gönderilmelidir.

• PerEXP Studio’da tam anlamıyla tamamlanmış bir içerik yayınlanmaya hazır hale getirilene kadar şu aşamalardan geçer:

1-Tasarımcının/çizerin belirtilen mail (perexpstudiomanagement@gmail.com) yoluyla sergilenmesini istediği içeriği yolladıktan sonra ilk editör değerlendirmesi.

2-Editör değerlendirmesinden sonra tasarımda/çizimde eksik bir nokta varsa geri bildirim maili yollanma aşaması ve tasarımcı/çizerden yapılan dönüte karşın 2. bir değerlendirme aşaması.

3-Editörün mevcut tasarımı/çizimi PerEXP Studio yönetimine sunması ve PerEXP Studio yönetimi değerlendirme süreci.

4-PerEXP Studio yönetimi onayından sonra editörün mevcut tasarımı/çizimi sisteme eksiksiz bir şekilde tasarımı/çizimi dahil etmesi ve yayınlanmaya hazır bir şekilde bekletmesi.

5-CEO onayı (Bu kişi Founder da olabilir) ile birlikte PerEXP Studio yönetimin içeriğe bir yayınlama tarihi ataması.

6-Gönderinin yayınlanması.

PerEXP Studio’da nasıl İçerik yayınlanır?

• PerEXP Studio’da bir içeriğin editör incelemesine alınması ve sisteme girilmesi için mail yoluyla aşağıdaki aşağıdaki belirtilen örnek baz alınarak yapılması gerekmektedir. (Sergilenmesi istenilen içerik perexpstudiomanagement@gmail.com mail adresine gönderilmelidir.)

NOT: Sergilecek olan eser adına temasta olduğunu PerEXP Studio yetkilisi ile görüşerek eser adı ve açıklamasına dair konuşmalar yapılabilmektedir. Ancak mail yoluyla yapılan temas zorunludur.

İçerik adı: Teamwork (Takım çalışması)

İçerik açıklaması/hikayesi: PerEXP Teamworks ana sayfası için yapılan bu tasarım takım çalışmasındaki işleyişi ve verimi vurgulamaktadır. Buna ek olarak takım çalışmasındaki farklı fikirlerin de değerlendirildiğine, göz önünde bulundurulduğuna parmak basmaktadır.

İçerik etiketleri: team, takım çalışması, ekip işi

Sergilecek tasarım/çizim: (Dosya şeklinde yükleyiniz örn: jpeg, png)

Bu tasarım/çizim “Mert Efe Aydın” tarafından PerEXP Studio’da sergilenmesi adına PerEXP Studio kuralları çerçevesindeki şartlar kabul edilerek mail yoluyla onayınıza sunulmuştur.

PerEXP Studio tarafından size verilen kod: 159753

Belirtilen örnekteki başlıklandırma şeklini taslak olarak kullanmak adına:

İçerik adı:

İçerik açıklaması/hikayesi:

İçerik etiketleri:

Sergilecek tasarım/çizim: (Dosya şeklinde yükleyiniz örn: jpeg, png)

Bu tasarım/çizim “” tarafından PerEXP Studio’da sergilenmesi adına PerEXP Studio kuralları çerçevesindeki şartlar kabul edilerek mail yoluyla onayınıza sunulmuştur.

PerEXP Studio tarafından size verilen kod:

• Örnekte de belirtildiği üzere eser adlarının İngilizce dilinde adlarının çevirilmiş olması ve yanında parantez içinde Türkçe bir şekilde belirtilmeleri gerekmektedir.

• Örnekte de belirtildiği gibi imla ve noktalama kurallarına uygun bir şekilde açıklama/hikaye yazılmalı ve uygun bir şekilde hazırlık bitince gönderilmelidir.

• Örnekte de belirtildiği üzere içeriğe uygun etiketler düşünülmelidir. (Etiketler arama motorlarında içeriğinizi öne çıkarır.)

• Örnekte de belirtildiği gibi uygun dosya formatlarına uygun bir şekilde sergilenmesi istenilen içerik yüklenmelidir.

• İsminizin yazdığı onay metninin mailde yer alması zorunludur.

NOT: Tüm bilgilerin eksiksiz bir biçimde girilmiş olması, dikkatli ve özenlice düzenlenmiş olması gerekmektedir. Özensizce ve dikkatsizce hazırlanmış ve gönderilmiş bir mail editör tarafından düzeltilmesi adına geri dönüte çevirilir.

ℹ️|Bu yazı PerEXP Studio’yu daha iyi anlatma adına blog kapsamında oluşturulmuş bir yazıdır. Bu yazıda okuduğunuz bilgiler PerEXP Studio tarafından kontrolden geçmiş ve bunun üzerine yayınlanmıştır.

Yazar ve editör: Murat Kaan Önsel

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: