The Weeknd

Abel Makkonen Tesfaye veya sahne adıyla “The Weeknd”i resmeden çizer şarkıcının geçirdiği olgusal süreçleri kronolojik sırasıyla aktarmakta:

  • “Trilogy” adlı albümü sektöre ilk girdiği zamanların sanatçının çekimserliği, “Ya beğenilmezse?!” korkusu üstünde olduğu için daha masum içine dönük siyah beyaz bir karakterde resmedilmektedir.
  • “Kiss Land” artık işlerinin sevildiğinin farkına varıp kendini geliştirmeye çalıştığı dönemler olduğu için daha alçak gönüllü bir tavırda resmedilmekte.
  • “Beauty Behind the Madness” adlı albümünde de artık büyük bir üne kavuştuğu bir dönem olduğu için içki, kadınlar ve büyük bir öz güven dönemi olarak resmedilmektedir.
  • “Starboy” adlı albümünde artık işe anlamsız bir biçimde tamamen kendini kaptırmış, öz güvenininden çok “Cool”luğun ön planda olduğu ve bu şekilde ilerlediği zaman resmedilmektedir.
  • “My Dear Melancholy” adlı albümünde sanatçı büyük depresyon içindeydi. Bella Hadid ile olan ayrılık sonrasında bu mentaliteye girmişti. Burada resmedilen ise onun karamsarlığı, üstündeki yorgunluğu ve depresyondan ötürü oluşan mutsuzluğu idi.
  • “After Hours” albümünün çıkmasıyla beraber depresyon havasından çıkmasıyla artık belli konularda birtakım problemleri aştığını göstermişti. Yeni meşhur olmaya başlandığı dönemlerdeki yalnızca kendini, ünvanını ve şanını düşünen alkol, kumar ve tütünle eğlenen biri haline geri dönüşünün resmedilişi.

Çizer: Esma General (EsmaGnrl)

E-mail: esmagenerall@gmail.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: