About Us

PerEXP Studio hakkında merak ettiğin bilgiler varsa bu sayfadan öğrenebilirsin!

PerEXP Studio

PerEXP Studio ne zaman kurulmuştur?

PerEXP Studio, PerEXP Teamworks’ün site ve dergi tasarımlarının kendi bünyesi altında yapılması amacıyla “Bir tasarımcı ekibi tarafından sunulan tasarımlar…” mottosuyla 1 Ocak 2022’de Murat Kaan Önsel tarafından yaklaşık 1 aylık bir düşünce sürecinden sonra kurulmuştur. PerEXP Teamworks bünyesinde kurulması planlanan bu proje daha sonradan PerEXP Studio ile sadece PerEXP Teamworks için değil PerEXP Teamworks’de yer alan Project Designer’lara ve Designer’lara destek amacıyla kapsamını genişletip PerEXP Studio halini almıştır.

PerEXP Studio nedir ve amacı nedir?

Başta PerEXP Teamworks çatısı altında dergi, makale ve website görselleri gibi projeler için açılması planlanan ve yalnızca PerEXP Teamworks adına yürütülmesi planlanan bu proje PerEXP Teamworks’ün Community’sinde yer alan üyelerin üretkenliklerini destekleme kapsamında PerEXP Teamworks’ün “Ekiplerden topluluğundan detaylı ve akıcı makaleler..” mottosunun dışına çıkılmak istenmemiş ve PerEXP Studio, PerEXP Teamworks’ten bağımsız bir PerEXP Brand haline getirilmiştir. PerEXP Teamworks için yapılan tasarımlar ise bir kategoride sınırlandırılmıştır. PerEXP Teamworks kategorisinin dışında kalan tasarım ve çizimler ise destekleme kapsamında tasarımcının/çizerin sosyal mecra ve mail adresleriyle birlikte ona uygun açıklamayla beraber yayınlanmaya başlanmıştır.

PerEXP Studio tasarımcı ve çizerlerin verdikleri ürünlerin sergilenmesi ve kendi eserini en güzel şekilde yansıtması adına kurulmuştur. PerEXP Studio yapılan çizimin-tasarımın sergilenmesinin yanında buna bir hikaye/açıklama da ilave edilerek yapılan tasarımı-çizimi karşıdaki kişiye daha iyi anlatmayı amaçlamaktadır.

PerEXP Studio’da nasıl sergi yaparım veya PerEXP Teamworks İçin tasarım yapmak adına nasıl başvururum?

Kişinin kendi projeleri İçin PerEXP studio’da tasarım sergilemek

PerEXP Studio’da tasarımlarını kendi adına sergileyebilmek için PerEXP Teamworks Community’ye dahil olmalısınız. PerEXP Teamworks’te bir ekibe dahil olmak için PerEXP Teamworks Community’ye (Discord) katılmalı ve PerEXP Teamworks Community’nin bir üyesi olduktan sonra “#〔🎫〕ticket” metin kanalından tasarım/çizim sergi formunu talep etmelisin.

PerEXP Teamworks Discord sunucusu: https://discord.gg/NMD3jXEnTW

Tasarım/çizim sergi formunu talep etmeli ve kendinizi en iyi temsil edecek şekilde doldurmalı ve başvurunuzu göndermelisiniz (Başvurular genellikle cumartesi ve pazar günlerinde değerlendirilmektedir.). Başvuru sonuçları başvuru formunda belirttiğiniz mail adresine bildirilir.

Artık bir Project Designer’sınız! Sergilenmesini istediğiniz tasarımları uygun bir açıklama/hikaye ile beraber yükleyebilirsiniz. (Her yükleme kontrolden geçmekte ve yayınlandığında içerik sahibine bilgi verilemektedir.)

PerEXP Teamworks İçin PerEXP Studio’da tasarım sergilemek

PerEXP Teamworks adına tasarım yapmak istiyorsan PerEXP Teamworks Community’ye dahil olmalısınız. PerEXP Teamworks’te bir ekibe dahil olmak için PerEXP Teamworks Community’ye (Discord) katılmalı ve PerEXP Teamworks Community’nin bir üyesi olduktan sonra “#〔🎫〕ticket” metin kanalından PerEXP Teamworks ekip yapısına dair metin kanallarının bazılarını görme yetkisi olan Observer Member rolünü ekip yapısını, işleyişini, neler yapabileceğini ve kurallarını almalısın (Bu rol kişiye koşulsuz olarak tanınabilmektedir.).

PerEXP Teamworks Discord sunucusu: https://discord.gg/NMD3jXEnTW

Project Designer (Tasarımcı) olarak başvurmaya karar verdiğin an PerEXP Teamworks tasarımcılık formunu talep etmeli ve kendinizi en iyi temsil edecek şekilde doldurmalı ve başvurunuzu göndermelisiniz (Başvurular genellikle cumartesi ve pazar günlerinde değerlendirilmektedir.). Başvuru sonuçları başvuru formunda belirttiğiniz mail adresine bildirilir.

Artık bir Project Designer’sınız! (PerEXP Teamworks bünyesinde olduğu için Project Officer rolü de tanınır.) Project Designer olarak size bildirilen talep doğrultusunda tek başınıza veya diğer Project Designer’lar ile PerEXP Teamworks adına ortak projeler geliştirebilirsiniz. PerEXP Teamworks’te güven kazandığın takdirde [TEAM] ekibine dahil olabilirsin!

PerEXP Teamworks topluluğu

PerEXP Teamworks topluluğu ve ekibi Discord server’ı üzerinden yönetilmektedir. Bu topluluğun bir üyesi olabilmek için “#〔🎫〕ticket” metin kanalından üyelik için başvurduğunuzu bildirmeli ve size sorulan “#〔📑〕rules” kanalındaki kuralları ve gücellenen her kuralı kabul ettiğinizi onaylıyor musunuz?” sorusuna onayladığınıza dair bir cevap vermelisiniz. 🚹|Members yetkisi 5 dakika içinde atanacaktır.

Website: PerEXP Teamworks (https://perexpteamworks.com/)

PerEXP Teamworks Discord sunucusu: https://discord.gg/NMD3jXEnTW

PerEXP Studio’nun bulunduğu sosyal mecralar

Website: PerEXP Studio (https://perexpstudio.com/)

Instagram: perexp_studio (https://www.instagram.com/perexp_studio/)

Twitter: perexp_studio (https://twitter.com/perexp_studio)

LinkedIn: PerEXP Studio (https://www.linkedin.com/company/perexp-studio/)

YouTube: PerEXP Teamworks (https://www.youtube.com/channel/UCQceJKeJMnuAT-jfnblq1JQ)

• Discord Community: PerEXP Teamworks (https://discord.gg/2f43CW6fgk)

E-mail: Studio Management (perexpstudiomanagement@gmail.com)

PerEXP Studio bir PerEXP Brands kuruluşudur.